Jesteś w » Strona główna » Lenovo » C2 Power » Opinie
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Opinie smartfon Lenovo C2 Power

(5 pkt)
Smartfon Lenovo C2 Power
 • Ekran:
  5 pkt
 • Bateria:
  5 pkt
 • Jakość:
  5 pkt
 • Wyposażenie:
  5 pkt
 • Cena:
  5 pkt
Sortuj według: data ↑ | ocena | pomocność
  • (5 pkt)
   majster
  • Data dodania: 2016-12-19 10:35:59
  • Polecam ten produkt Polecam ten produkt
  • LENOVO C2 POWER - 4 x 1,0 GHz, 2 GB RAM, 16 GB FLASH, ekran 5" IPS. Użytkuję ten telefon około miesiąca czasu. Generalnie jestem zadowolony z zakupu.

   Największym plusem tego telefonu jest konkretna BATERIA - do 3 dni działania, co przy 5-calowym ekranie w tym segmencie cenowym jest MISTRZOSTWEM ŚWIATA. Można? Lenovo udowodniło, że MOŻNA! Telefony ze śmiesznymi bateriami poniżej 2500 mAh to ogólnie jakaś pomyłka moim zdaniem! Powyższy wynik uzyskano na stale włączonym 4G + bluetooth, wifi wyłączone (mam wystarczający pakiet Internetu). Bateria ładuje się jednakże DŁUGO, o czym uczciwie uprzedzam. Mi to nie przeszkadza, zaleta w postaci czasu działania urządzenia na baterii w pełni rekompensuje tą niedogodność.

   Plusem jest też ekran - IPS, dobrze odwzorowujący kolory, nie męczący wzroku. Rozdzielczość ekranu - ponoć "standardowa" w tym segmencie, mnie osobiście wystarcza, nie zgłaszam uwag.

   2GB RAM to wystarczająca ilość do swobodnego funkcjonowania na Androidzie 6, 1GB byłoby totalną pomyłką (miałem wcześniej LG G4c z 1GB - porażka).

   16GB pamięci wewnętrznej, około 9GB dostępne dla użytkownika + możliwość instalacji microSD - takie rozwiązanie pozostaje mi wyłącznie pochwalić.

   Procesor - 4 x 1,0 GHz. No cóż, demonem wydajności to on nie jest. Żeby było jasne: telefon nie przywiesza się, nie zacina, ale momentami widać, że dołożenie mu kilku MHz wyszłoby na zdrowie, szczególnie przy pracującym w tle McAfee Antivirus. 4 x 1,2 GHz byłoby ideałem, ale zapewne odbyłoby się to kosztem baterii...

   Zasięg: wzorowo, nie gubi, nie zrywa rozmów, radzi sobie nawet ze słabym sygnałem. Tam gdzie LG gubiło zasięg, Lenovo potrafi nawet neta pociągnąć - wolniej, bo wolniej, ale działa.

   GPS - dość precyzyjny, nie traci sygnału. Nadaje się do nawigacji, w każdym razie nie jest to "gadżet", a funkcjonalność zdolna do produkcyjnej pracy.

   DUAL-SIM - osobiście nie stosuję dwóch kart, ale doceniam możliwość ich stosowania - ukłon dla producenta.

   Ekran dotykowy: dość precyzyjny, choć nieraz w trakcie pisania smsów zdarza mi się wcisnąć shift zamiast litery Z.

   System operacyjny: Android 6.0 - to już kwestia gustu, a z gustami - jak wiadomo - nie dyskutuje się. Mnie osobiście trochę brakuje odseparowania listy aplikacji od pulpitu. Tu są po prostu pulpity, na których umieszcza się skróty do aplikacji. Ponadto zgłaszam uwagi do zakleszczania się systemu między procesami telefonu, a powiadomieniami na blokadzie ekranu (szczególnie, gdy powiadomień jest długa lista). Kilka razy już nie zdołałem przez to odebrać rozmowy. Mam nadzieję, iż któraś kolejna poprawka do systemu to naprawi. Ponadto ze dwa razy odebrałem połączenie, gdy telefon był jeszcze w kieszeni - muszę zwrócić uwagę, gdzie go dotknąłem przy wyciąganiu go z kieszeni. Trochę szkoda, że nie można zmniejszać ikon na obszarze roboczym - wolałbym mniejsze ikonki osobiście, ale to kwestia samego Androida, a nie telefonu jako urządzenia.

   Udostępnianie Internetu przez WiFi - działa, nie zawiesza się.

   Głośność i jakość dźwięku w trakcie rozmowy: bez zarzutu.

   Głośność i jakość dźwięku na słuchawkach (minijack): jestem zadowolony ;)

   Jakość zdjęć - nie jest to profesjonalna lustrzanka tylko telefon, i biorąc to pod uwagę (a także segment cenowy) należy mówić o wystarczającej jakości uzyskanego obrazu. Warto zaznaczyć, iż dołożony fabrycznie przezroczysty ochraniacz na telefon, PRZESZKADZA w robieniu zdjęć z użyciem lampy (działa jak "światłowód" rozświetlając całą obudowę, w efekcie prześwietlając obiektyw, a więc i zdjęcia) - po jego zdjęciu / zastąpieniu czarnym silikonem, zdjęcia z lampą są bez zarzutu.

   Dodatkowe plusy: producent do telefonu w komplecie dorzuca w/w ochraniacz i dobrej jakości folię na ekran...

   Czy warto kupić Lenovo C2? TAK, ale wyłącznie w wersji C2 POWER - ze względu na 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej i większą niż w standardzie baterię. Cena takiej wersji jest przystępna - zaczyna się od 599 zł. Za taką kasę nie ma się co zastanawiać nad "mniej markową" chińszczyzną, bo za chwilę okaże się, że a to GPS szaleje, a to nie obsługuje jakiegoś tam pasma GSM. 600 zł i święty spokój = wszystko działa - brzmi rozsądnie ;)
  • Produkt posiadam od miesiąca
  • Zalety
   - BATERIA - swobodnie 3 dni pracy.
   - DOBRY STABILNY ZASIĘG.
   - Dobrej jakości ekran IPS.
   - 2GB RAM (połowa zazwyczaj wolna).
   - 16GB FLASH (9GB dostępne dla użytkownika) + możliwość instalacji dodatkowej microSD.
   - Dual SIM.
   - Rozsądnej jakości zdjęcia z aparatu.
   - Brak zawieszania się, przycinek, itd.
   - Satysfakcjonująca jakość dźwięku. Telefon potrafi napędzić nawet porządne słuchawki i przyzwoicie zagrać na nich, choć nie jest w założeniu sprzętem Hi-Fi ;)
   - CENA: za 600 zł trudno znaleźć coś lepszego, nawet po dołożeniu kolejnych 200 zł konkurencja wygląda blado...
  • Wady
   - Android 6 wymaga jeszcze kilku poprawek, dopracowania, ale to nie cecha TELEFONU lecz SYSTEMU...
   - Procesor. Hmm... czy to wada? Raczej rozsądny kompromis, bo 4 x 1,2 GHz szybciej wykańczałby baterię, która stanowi największy atut tego telefonu i wyraźnie wybija go na tle konkurencji.
   • Ekran:
    5 pkt
   • Bateria:
    5 pkt
   • Jakość:
    5 pkt
   • Wyposażenie:
    5 pkt
   • Cena:
    5 pkt
  • Pomocność opinii: 213 pkt
   Czy opinia jest pomocna?
   Tak Nie
 
Copyright © 2023 Smartfonki.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje