Jesteś w » Strona główna » Porady » porada
PLIKI COOKIES: Serwis używa cookies. Więcej informacji w regulaminie serwisu. OK (wyłącz komunikat)

Porady

 • Jak zlokalizować, zablokować i skasować dane zgubionego lub skradzionego smartfona?

 • 2017-05-07 22:37 | aktualizacja: 2017-05-16 16:52
 • Jeżeli zdarzy nam się zgubić smartfona z systemem Android, pierwsze co powinniśmy zrobić, to spróbować zlokalizować urządzenie. Taką możliwość daje nam Menedżer urządzeń Android, który oprócz wyświetlania przybliżonej lokalizacji na mapie, umożliwia włączenie jego dzwonka, a także zdalne zablokowanie urządzenia i wykasowanie jego wszystkich danych.
 • Ale abyśmy mogli skorzystać z takiej możliwości, to w ustawieniach androida na naszym smartfonie, w sekcji Google, w zakładce "Zabezpieczenia" lub "Bezpieczeństwo", powinniśmy mieć włączone opcje "Zlokalizuj zdalnie to urządzenie" oraz "Zezwalaj na zdalną blokadę i wymazywanie plików". Oprócz tego, zgubiony telefon musi być włączony, mieć włączoną lokalizację i aktywne połączenie z Internetem oraz musi cały czas korzystać z naszego konta Google.

  Menedżera urządzeń Android - ustawienia Androida


  Jak zlokalizować smartfona?  Wchodzimy na stronę Menedżera urządzeń Android (www.android.com/devicemanager) i logujemy się na swoje konto, te wykorzystywane przez telefon. Po zalogowaniu, wyświetli nam się mapka z zaznaczoną przybliżoną lokalizacją urządzenia, uzyskamy też informacje o dokładności lokalizacji, a także, kiedy ostatnio telefon był online oraz kiedy został zlokalizowany.

  Menedżera urządzeń Android


  Po zlokalizowaniu, na naszym utraconym smartfonie pojawi się powiadomienie o treści "Urządzenie zlokalizowane. Menedżera urządzeń Android znalazł to urządzenie". Jeżeli telefon został nam skradziony, to powinniśmy działać szybko, bo takie powiadomienie może zobaczyć osoba, która go nam zabrała, i może nam przeszkadzać np. poprzez wyłączenie dostępu do Internetu.

  Funkcje Menedżera urządzeń Android  Menedżer urządzeń Android oferuje trzy funkcje, przydatne w momencie utraty smartfona. Funkcja "Zadzwoń" włącza na 5 minut dzwonek na najwyższej głośności, bardzo przydatna, jeżeli urządzenie zlokalizowaliśmy i jesteśmy gdzieś w pobliżu miejsca, w którym ma się znajdować.

  Menedżera urządzeń Android - funkcja dzwonienia


  Funkcja "Zablokuj" umożliwia zablokowanie urządzenia hasłem, jeżeli opcjonalnie podamy numer telefonu, to znalazca będzie mógł się z nami łatwo skontaktować.

  Menedżera urządzeń Android - funkcja blokowania


  Funkcja "Wymaż" usuwa wszystkie nasze dane z telefonu, takie jak aplikacje, zdjęcia, muzykę, ustawienia - jest to nieodwracalne zresetowanie telefonu do ustawień fabrycznych.

  Menedżera urządzeń Android - funkcja wymazywania danych


  Autor: Parasol (Smartfonki.pl)
 • Dodaj komentarz
  • Ocena treści:
  • Imię (nick):
  • Komentarz:

   Komentarz może mieć do 2500 znaków. Liczba wprowadzonych znaków: 0
  • Wpisz kod z obrazka:    Aby dodać komentarz wpisz kod z obrazka
 
Copyright © 2022 Smartfonki.pl. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.
Powered by WMrecenzje